Tomáš Schmidt

Analytik, GIS špecialista, Hudobník

Vitajte na mojej novej stránke, momentálne na nej stále pracujem, takže ak nájdete nejakú chybu dajte vedieť ;)

Ahojte návštevníci, nech už je dôvod ktorý vás sem priviedol akýkoľvek, verím že tu nájdete niečo prínosné - niečo, čo môže prospieť Vám, alebo širšiemu okoliu ;)

Aby ste vedeli niečo v skratke o mojom štúdiu a praxi:

kontakt

Ukážky z digitálnej kartografie

Ukážka vytvorenia integrovaného GIS systému - rozmiestnenie ATM v Bratislave

Na tomto príklade je ukázané ako je možné pridávať ľubovoľné sady údajov nad mapové podklady poskytované spoločnosťou Openstreetmap. Ide o reálne údaje rozmiestnenia bankomatov najvýznamnejších bánk v Bratislave (aktuálnosť údajov 2017) Pre zobrazenie mapy na celú obrazovku kliknite sem.

Načítanie externej aplikácie na stránku môže byť ešte jednoduchšie ako ste si mysleli, kedže niektoré aplikácie umožňujú priamo zdieľanie obsahu a vygenerujú vám rovno tag, ktorý stačí pridať do kódu stránky <iframe> napríklad stránka windy.com

Hodnotenie kvality digitálnych výškových modelov

Hodnotenie kvality sady geografických údajov pojednávajúcich o nadmorskej výške v rastrovej forme - digitálnych výškových modelov (DVM) podobne označovaných aj ako digitálne modely reliéfu (DMR), alebo digitálne terénne modely (DTM). Kompletnú metodiku hodnotenia kvality DVM nájdete v mojej diplomovej práci v sekcii publikácie.

dmr3

Geografické analýzy a aplikácie

Pokročilé možnosti využitia GIS technológie (ako napr. GRASS GIS) umožňujú komplexnejšie riešenie geografických úloh. Automatizáciu spúšťaných programov technológie GRASS GIS je možné riešiť v operačnom systéme Linux. Základy práce s operačným systémom linux nájdete ešte v starej sekcií LINUX.Ukážky výstupných projektov:

Priestorové databázy

Táto sekcia ešte nieje pripravená, môžete si však pozrieť starú verziu tu PostgreSQL s rozšírením PostGIS